Uçakla Gap Turu

zeugma


Sunexpress ile
Antalya/Diyarbakır / gidiş Adana/Antalya dönüş
5 gece 6 gün
04 Ekim 2014 (Kurban Bayramı)

 


Diyarbakır-Hasankeyf-Midyat-Mardin(2)-Harran-Şanlıurfa(1)
Atatürk Barajı-Nemrut(1)- Gaziantep(1)-Adana

Tur Tarihleri =  04 Ekim (Kurban Bayramı) 2014

1.GÜN  ANTALYA/DİYARBAKIR Antalya Havalimanı içhatlar terminalinde 05:30'da buluşma. Saat 06:35 de Sun Express ile Antalya-Diyarbakır uçuyoruz. 08:20’de varışımızın ardından, Artukoğulları'nın en önemli kentlerinden olan Diyarbakır'da, Anadolu'nun ilk camilerinden Ulu Cami, 4 ayaklı Minare, 10 Gözlü Köprü, pek çok kaynakta Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun suru olduğu yazan Diyarbakır Surları, Sur Kapıları ve Keçi Burcu, göreceğimiz yapılar olacak. Daha sonra Hasankeyf’e gidiyoruz. Yaklaşık 700 yıllık geçmişiyle Dicle'nin suları altında kalacak olan Hasankeyf’i gördükten sonra Midyat gezimiz başlıyor. Karakteristik taş evleri, yöre el sanatı olan gümüş işlemeciliği (telkari) atölyeleri gezisinden sonra Mardin’e hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama 4* Mardin Yay Grand Otel.

2. GÜN MARDİN Kahvaltıdan sonra Gökyüzüne komşu olan Mardin'in gündüz "Seyranlık" gece" gerdanlık" olarak tanımlanan sokaklarını ,Deyrul Zafaran Manastırı’nı , Kasımiye Medresesini, Kırklar Kilisesini ve Mardin Çarşılarını geziyoruz. Bölge kültürünün en güzellerinden oluşan bir resmi geçit... Akşam yemeği 4* Mardin Yay Grand Otel.

3 .GÜN ŞANLIURFA/HARRAN Kahvaltı sonrası Harran’a gidiyoruz. Konik Evleri, tarihi Harran Üniversitesi kalıntılarını gördükten sonra dönüyoruz.  Şanlıurfa’ da üç büyük dinin sahip çıktığı Hz. İbrahim'in doğduğu mağara, ateşe atıldığı bölge, Halil - Ül Rahman camii, Ayn-ül Zeliha gölü ,Kutsal Balıklı Göl'ü geziyor, buraların efsanevi öykülerini dinliyoruz. Akşam geleneksel “sıra gecesi” ne katılıyoruz.  Konaklama Şanlıurfa’da ... 5*  Nevali Otel)

.GÜN  ATATÜRK BARAJI/NEMRUT Kahvaltı sonrası Atatürk Barajı’nı görmeye gidiyoruz. Ardından Adıyaman'da otelimize eşyalarımızı bıraktıktan sonra minibüsler ile  Nemrut Dağı’na çıkış için hareket. Ünlü Kommagene Kralı’nın Nemrut Dağı zirvesine güneşin ayakları altından doğuşu ve batışını görmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüsü ve dev heykelleri görerek, dağda muhteşem "GÜN BATIMI"nın izlenmesi. Adıyaman’a dönüş. Akşam yemeği ve geceleme 4* Adıyaman Grand İsias Otel'de.

5.GÜN BİRECİK / HALFETİ/ GAZİANTEP Erken kahvaltı sonrası Birecik’te nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşları üreme istasyonunu geziyoruz. Ardından 1 saatlik yolculuk sonrası Halfeti’ye varıyoruz. Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Halfeti’yi gördükten sonra G.antep’e hareket. Çarşılar ve alışveriş zamanı…Akşam yemeği ve geceleme Butik Antep Şirehan Otel.

6. GÜN ADANA - ANTALYA Kahvaltı sonrası Gaziantep Mozaik Müzesini geziyoruz. Zeugma antik kentinden getirilen mozaikler ile oluşturulan müze görmeye değer...  Ardından Adana’ya hareket ediyoruz.  Panoramik şehir turu, Seyhan Nehri kıyısında serbest zaman sonrası Saat: 20:30’da  Sunexpress ile Antalya’ya uçuyoruz.  Başka bir turda buluşmak üzere…

FİYATLAR & İNDİRİM & PROMOSYONLAR

Tur Tarihleri

2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı

Tek Kişilik
Oda Farkı

3 – 12 Yaş
Çocuk

04 Ekim 2014

1.299 TL

300 TL

1.199 TL

Katılım ücretine dahil olan hizmetler

 • Antalya-Adana/Diyarbakır-Antalya uçak bileti.
 • Luks klimalı araçla ulaşım,
 • 5 gece 4* Otellerde konaklama,
 • sabah kahvaltıları (5) ,
 • akşam yemekleri(4),
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Seyahat Sigortası,
 • tüm cevre gezileri

mardin

Katılım ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Halfeti Tekne Turu
 • Sıra Gecesi
 • Öğle yemekleri
 • 3.6.gün akşam yemekleri
 • Nemrut minibus ücreti,

Notlar: Acentamız; hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkına sahiptir. Turlarımızda ulaşım, 10-13 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 14- 20 kişi arası luks midibus 21-45 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır.

Acentamız, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.

empressPulmann Empress  ile
Baltık Başkentleri
FLASH PROMOSYON
07 haziran, 698 Euro

© Copyright 2006 Magidos Tur Antalya
Powered by: interAnaliz     Valid CSS | XHTML