Trenle Transsibirya Moskovadan Pekine

Trans Sibirya“Rus Çarı’nın Özel Altın Treni” ile Moskova’dan Pekin’e

TRANSSİBİRYA YOLCULUĞU  Rusya – Moğolistan – Çin 

21 Ağustos – 05 Eylül 2014     /     15 gece 16 Gün

Sanat Tarihçi Atilla Tuna eşliğinde özel kültür turu 

Özel, lüks ve konforlu bir trenle yolculuk…

Moskova’da Nazım Hikmet’in mezarı... Baykal Gölü’nde 40 saat... Baykal Gölü’nde tekne turu... Sibirya Köyleri... İkonlar ve Katedraller... Volga Nehirleri’nde tekne turu... Moğolistan’da Gobi Çölü… Göktürk Yazıtları... Balalayka Müziği... Çar’ın Mutfağından özel yemekler...Votka ve havyar ziyafeti… Pekin’de Yasak Şehir... Çin Seddi…  

MOSKOVA – KAZAN – YEKATERİNBURG – NOVOSİBİRSK – SİBİRYA – İRKUTSK-BAYKAL GÖLÜ – ULAN UDE – ULAN BATOR – GOBİ ÇÖLÜ – ERLİAN – PEKİN  

Düdük çaldı! Haydi, hep beraber efsanevi Transsibirya yolculuğuna! Moskova’dan Pekin’e uzanan bu şık ve müthiş yolculuğu, lüks tren yolculuğunun öncü kuruluşuna ait “Tsar’s Golden” özel treniyle yapıyoruz. Moskova’dan başlayacak yolculuğumuz, Transsibirya hattı boyunca Kazan, Yekaterinburg, Novosibirsk, İrkutsk üzerinden Baykal Gölü’ne ulaşacaktır. Buryatya Cumhuriyeti’nin başkenti Ulan Ude’yle devam edecek gezimiz, Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator, Moğol Alpleri, Gobi Çölü, Erlian’dan geçerek Pekin’de son bulacaktır. Nostaljik vagonlarda yapılacak ve 9000 km uzunluğundaki bu çok özel gezide turdan önce her akşam, geçilecek bölgenin tarihi ve kültürleri hakkında bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. Trende ayrıca güvenliğiniz için bir doktor da bulunmaktadır. 20 yıl önce başlayan bu şık yolculukta bu güne kadar 30 bin kişi seyahat etmiştir. Gezi  Uzman Rehber eşliğinde yapılacaktır…

1.Gün İSTANBUL  MOSKOVA Saat 06.00’da Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde, Carte D’or Cafe önünde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, İstanbul'dan Moskova’ya Türk Hava Yolları TK 413 ile saat 08.35’te hareket ediyor ve Moskova Vnukova Uluslar arası Havaalanı’na saat 12.40’ta varıyoruz. Otobüsümüzle ve rehberimizle buluşuyor ve hareket ediyoruz. Gorbaçov, Yeltsin, Şalyapin, Mayakovski gibi ünlülerin gömüldüğü Novodeviçye Mezarlığı’na gidiyor ve Nazım Hikmet’in Mezarı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından Kızıl Meydan ve metro istasyonlarını da kapsayan gece turunu yapıyoruz. 

2.Gün MOSKOVA – ÖZEL TRANSSİBİRYA TRENİ Kahvaltının ardından tam günlük Moskova şehir turunu yapıyoruz. İlk gezeceğimiz yer olan Kremlin ve Kızıl Meydan, 1990 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil olmuştur. Kremlin’de altın kaplamalı soğan kubbeleriyle katedralleri ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Kurtarıcı İsa Katedrali, Lomonossov Üniversitesi, Meryem Manastırı, KGB Binaları, Aziz Bazil Katedrali ve Kızıl Meydan’ı geziyor, sonra da sokak sanatçılarının eserlerini sergilediği Arbat Sokağı’nda serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından, Moskova Tren İstasyonu’na gidiyor ve “Rus Çarı’nın Özel Altın Treni”ne biniyor ve kompartımanlarımıza yerleşiyoruz. 

3.Gün KAZAN Kahvaltının ardından, Volga’nın iki yakasında yer alan Tataristan’ın başkenti Kazan’a geliyoruz. Şehir turunda; Tatar camileri ve Rus Ortodoks Katedrali’ni görüyoruz. Kazan’ın tarihi derinlere inmektedir. Kazan, Kremlin’i göreceğimiz yerler arasındadır. Kazan şehrinin incisi sayılan bu mekân, Haziran 2001’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilmiştir. Kremlin’deki turumuzda, Tatar, Kazak ve Rusların kanlı ilişkilerine tanık olacağız. Turun ardından, Avrupa’nın en büyük nehri Volga Nehri’nde tekne turunu yapıyoruz, sonra da nehrin kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Ziyaretlerin ardından özel trenimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği trende. 

4.Gün YEKATERINBURG Öğle saatlerinde trenimiz, Ural Dağları’nın başkenti ve Asya ile Avrupa arasındaki köprü olan Yekaterinburg’da duruyor. Şehir, Çar Deli Petro tarafından 1723 yılında kurulmuş, ancak şehir asıl ününü 1918 yılında son çar 2. Nikola’nın ailesinin burada öldürülmesinden dolayı yapmıştır. İki saatlik turumuzda, 2009 yılında restore edilen şehir merkezinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Çar ailesinin infaz edildiği yerde yaşanan trajik olayların anısına, yeni dikilen Kanlı Katedral’i ziyaret ediyoruz. Turun ardından trenimize biniyoruz. Yolculuğumuz Batı Sibirya'nın geniş steplerinde devam etmektedir. Akşam yemeği trende. 

5.Gün NOVOSİBİRSK Öğleye doğru, Sibirya’nın tam merkezinde yer alan ve en büyük şehri olan Novosibirsk’e geliyoruz. Burada Rus geleneklerine uygun olarak ekmek, tuz ve balalayka müziğiyle karşılanıyoruz. Şehir turunda; Transsibirya Anıtı’nı, hareketli pazar yerini ve Ob Nehri’ni görüyoruz. Akşam yemeğinin ardından, trenimiz doğu yönüne seyretmeye devam edecektir. Akşam yemeği trende. 

6.Gün  SİBİRYA Kahvaltının ardından, trenimiz Yenisey Nehri’ni geçiyor, bizi, dağları, billur suları olan nehirleri ve şırıl şırıl dökülen çağlayanlarıyla, Doğu Sibirya’nın birbirinden farklı manzaraları eşliğinde gezdiriyor. Bugün, gözlerimizi manzaralara bırakıp, düşüncelerimizi büyüleyici güzelliklere terk etme günüdür. Trende, Sibirya hakkında verilen derslerden birine katılabilirsiniz. Bugün öğleden sonra, havyar yiyip çeşit çeşit votkaların tadımını yapıyoruz. Trenin restoranında hazırladıkları ‘’Çar’ın Ziyafeti’’ mönüsüyle, özel aşçılar, hünerlerini bir kez daha akşam yemeğimizde sizlere göstereceklerdir. 

7.Gün  İRKUTSK Sabah saatlerinde, Doğu Sibirya’nın başkenti İrkutsk’a varıyoruz. Trende bagajlarımızı bıraktıktan sonra, İrkutsk’un merkezinde standart sınıftaki şirin otelimize gidiyoruz. Şehir turumuzda; Sibirya ağaçlarından yapılma ağaç evleri, yeni dikilmiş Çar Alexander III Heykeli’ni, drama tiyatrosunu, Lenin Heykeli’ni ve oldukça canlı olan pazarı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından, ''Çar Zamanı’nda Yaşam ve Çalışma Hayatı''  adlı özel bir açık hava müzesini geziyoruz. Konaklama merkezi konumdaki İrkutsk’taki otelimizdedir. 

8.Gün BAYKAL GÖLÜ Bugün, Baykal Gölü kıyısında yer alan tarihi tren istasyonuna varıyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su gölü olan Baykal’a tam gün ayırıyoruz. Baykal Gölü, aynı zamanda UNESCO Dünya Doğa Mirası Listesi’ndedir. Otobüsümüzle buluşuyor ve bir Sibirya köyünü ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise; Baykal Gölü’nde tekne ile gezintimiz olacaktır. Trene binip ağır bir tempoda Baykal Gölü’nü seyrederek, yol üzerindeki yer şekillerini aşmak için; mimari açıdan olağanüstü ilginç köprüler, tüneller ve viyadüklerden geçiyoruz. İkinci molamızda; cesareti olan yolcularımız, en sıcak zamanında yüzeyi ancak +10 dereceye kadar çıkabilen Baykal Gölü’nde yüzebilirler. Akşam hava durumu elverişli olduğu takdirde, etkileyici gölün kıyısında piknik yapıyoruz. Bu iki uzun molada, bol bol fotoğraf çekip, muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Sonrasında trene tekrar biniyoruz. Bundan sonraki istasyonumuz Ulan Ude olacak. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde. 

9.Gün ULAN UDE Bugün yapacağımız yolculuk, bizlere mistik Baykal Gölü'nün farklı kıyılarını gösterecektir. Baykal Gölü’ne dökülen, Moğolistan’ın en uzun nehri Selenga’nın oluşturduğu Selenga Vadisi'ni geçiyoruz. Doğu Sibirya Dağları'nın vahşi ve yalnız dağ eteklerinden geçerek, yolculuğumuza devam ediyoruz. Trenimizin Moğolistan Demiryolu’na katılacağı Ulan Ude’ye varıyoruz. Şehir turuna katılıyor ve Ulan Ude’yi keşfediyoruz. Sonrasında, trenimize binip Moğolistan’ın içlerine yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Akşam yemeğimizi trende alıyoruz. 

10.Gün ULAN BATOR Güneşin ilk ışıklarıyla uyananlar, Moğolistan’ın ortalarından geçerken, kompartıman camlarından şahane manzaraları görebilecekler. Sabahleyin başkent Ulan Bator’a geliyoruz. Bagajlarımızı kompartımanımızda bırakıp, sadece 1 gece için ihtiyaç duyabileceklerimizi yanımıza alıp, şehir merkezinde yer alan standart kalitede bir otele yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra, Ulan Bator şehrini keşfe çıkıyoruz. Moğolistan Açık Hava Tren Müzesi’ni ziyaret ediyor, ardından etkileyici işkence sahnelerinin yer aldığı ve Budist Mimari’nin görüleceği Choijin Lama Tapınağı’nı ve Budist Gandan Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini, yerel bir restoranda, lezzetli Moğol yemeklerini tadarak alıyoruz. Yemek ve turun ardından, serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Yemeğin ardından, gırtlak şarkıları ve at başından yapılan kemanlarla çalınan müzik eşliğinde, geleneksel kostümlerle oynanan Moğol Gecesi’ne katılıyoruz. Akşam, Ulan Bator’un en iyi bira bahçesine gidiyoruz. Gecenin ardından otelimize dönüyoruz. 

11.Gün ULAN BATOR – GANDAN MANASTIRI VE MOĞOL ALPLERİ – GÖKTÜRK YAZITLARI: TONYUKUK ABİDESİ – MOĞOL BOZKIRLARI Sabah kahvaltısının ardından, Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfediyoruz. Yapacağımız otobüs yolculuğu, bizlere bölgenin güzel kırsalını izleme şansı veriyor. Ulan Bator’un güneyinde iki saat mesafede, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Göktürk Kaya Yazıtlarının Tonyukuk Abideleri’ni görüyoruz. Geleneksel yurt çadırlarını görüyor ve bu yurt çadırlarının içinde öğle yemeği alıyoruz. Ardından, milli bayram “Nadaam”da oynanan at oyunlarını, geleneksel güreşi ve okçuluk kabiliyetlerini izliyoruz. Oyunları izlerken sütte terbiye edilmiş kuzu eti ve kımızdan tadıyoruz. Akşam yemeğinin ardından trene biniyor ve hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde özel trenimiz Çin sınırına doğru hareket edecektir. 

12.Gün GOBİ ÇÖLÜ – MOĞOLİSTAN / ÇİN HUDUT GEÇİŞİ – ERLİAN Sabahın erken saatlerinde, trenimiz, bir zamanlar buraları çöl değilken dinozorların yaşamak için tercih ettiği, en önemli alan olan Gobi Çölü'nün ortasında duruyor. Öğle saatine kadar, Çin Trenimizin bizi beklediği Çin sınırına varıyoruz. Tren değişikliği, rayların farklı büyüklükte olmasından kaynaklanmaktadır. (Çin Treni’nde Nostalgic Comfort veya Bolshoi kategorisi yer almamaktadır; ancak modern ve kullanışlı bir şekilde dekore edilmiştir. Bu trende, rezervasyonunuza göre iki yataklı veya dört yataklı kompartımanlarda kalacaksınız.) Hiçbir eşyanıza eliniz değmeden, bagajınız diğer trene aktarılmaktadır. Bagajlar aktarılırken; sınırda yer alan, Erlian adlı sınır kasabasında bulunan renkli pazarı keşfediyoruz. 

13.Gün   PEKİN Çin kırsal yaşamına dair manzaraları trenimizin pencerelerinden izledikten sonra, sabah saatlerinde, birinci sınıf bir otelde üç gece konaklayacağımız Pekin'e varıyoruz. Otelimize yerleşiyor ardından Pekin’i tanımak amacı ile yaptığımız keyifli turumuzda ilk durağımız, geleneksel Çin evlerinin yer aldığı Hutongs adı verilen mahalle olacaktır. Bu geleneksel mahalledeki Çin evlerini ve sokaklarını Rickshaw denilen bir kişi tarafından sürülen bisiklet faytonla gezeceğiz. Çan ve Davul Kulesi’ni de ziyaret edip, şehrin en işlek yeri olan Wangfujing Caddesi’nde turumuzu tamamlayacağız. Otobüsümüzle kısa bir yolculuktan sonra, otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. 

14.Gün PEKİN Sabah kahvaltısının ardından, Pekin şehir turumuzu yapıyoruz. 1420 yılında inşa edilen Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Cennet Tapınağı, Çin’in en iyi korunan yapı topluluğudur. Çin tarihinde hüküm süren tüm imparatorlar, burada törenler yaparak, bol mahsul ve huzur için; toprak, güneş, ay, dağ, nehir tanrılarına dua ederlerdi. Tapınağın sınırları içinde bulunan parkın içi, günlerini bir hobi ile uğraşarak veya arkadaşlarıyla vakit geçiren emeklilerle dopdolu. Ardından, dünyanın en büyük meydanı olan Tian-An-Men’i geziyoruz. 800 metreye 500 metre boyutlarındaki bu meydan, aynı anda bir milyon kişiyi alabilmektedir. “Ebedi Barış” anlamına gelen bu meydan, 1989 yılındaki kanlı gösteriye ev sahipliği yapmıştır. Öğleden sonra, UNESCO tarafından 1987 yılında Dünya Kültür Mirası olarak ilan edilen Yasak Şehir’i ziyaret ediyoruz. Hanedan soyu haricinde sıradan insanlara eskiden kapalı olan, 9999 odalı bu saray, yaklaşık 250 dönümlük alanı ile dünyanın en büyük saray kompleksidir. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini Pekin’in en meşhur restoranlarından birinde alıyoruz. Mönüde ise Çin’in meşhur Pekin Ördeği var. 

15.Gün  PEKİN – ÇİN SEDDİ – MING HANEDANI MEZARLARI – PEKİN - İSTANBUL Kahvaltının ardından, “Dünya’nın Sekizinci Harikası” olarak adlandırılan Çin Seddi’ne gidiyoruz. Pekin’in 70 kmdışında yer alan büyük Çin Seddi, 1987’de UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir. Çin Denizi’nden Gobi Çölü eteklerine kadar, yaklaşık 7 bin kilometre uzunluğundadır. M.Ö 221 yılında, Çin İmparatoru Yinzhen, Çin'i birleştirdikten sonra, Moğol kavimlerinin saldırılarını önlemek için inşa ettirmiştir. Ardından, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Ming Mezarları’nı ve taştan hayvan heykelleriyle süslü Kutsal Yol’u görüyor ardından, İnci Çiftliği’ni yol üzerinde ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize geri dönüp kısa bir dinlenmenin ardından, akşam yemeğimizi alıp, sonrasında havaalanına hareket ediyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra havaalanına varıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 021 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.55’te hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. 

16.Gün İSTANBUL Sabah saat 05.25’te İstanbul Atatürk Havaalanı’na varıyoruz.

Turun Öne Çıkan Özellikleri:

 • Güvenli, temiz ve yüksek standarttaki özel trende yolculuk
 • Baykal Gölü’nde 40 saat
 • Baykal Gölü’nde tekne turu
 • Baykal Gölü’nde piknik, iki uzun fotoğraf molası
 • Moskova Rusya’nın başkenti
 • Volga Nehirlerinde tekne turu
 • Kazan, Yekaterinburg, Novosibirsk, Irkutsk ve Ulan Bator
 • Muhteşem ikonlar ve katedraller
 • Dokusu bozulmamış geleneksel Sibirya köyleri ziyareti
 • Moğolistan’da özel at gösterisi  
 • Pekin’de Yasak Şehir ve Çin Seddi
 • Modern Tarih: Tiananmen Meydanı
 • Trende; ülkeler, insanlar, bölge ve kültürler hakkında günlük seminerler
 • İstasyonlarda; geleneksel ekmek, tuz ve balalayka müziği ile karşılama
 • Muhteşem doğa
 • Göktürk Yazıtları
 • Ulan Bator, Irkutsk, Novosibirsk, Yekaterinburg ve Kazan
 • Votka ve havyar ikramları
 • Geleneksel ve özel mutfak spesiyalleri 

Turlar ve özellikleri

Moskova

 • Kremlin ve çevresi
 • Gece Işıkları turu
 • Metro turu
 • Şehir turu
 • Nazım Hikmet’in Mezarı

Kazan

 • Kremlin ziyareti dâhil şehir turu
 • Volga Nehri’nde tekne turu

Yekaterinburg

 • Kanlı Katedral ziyareti ve şehir turu

Novosibirsk

 • Geleneksel Rus Pazarı ve Göğe Çıkış Kilisesi dâhil şehir turu

Irkutsk

 • Açık Hava Pazarı dâhil şehir turu
 • Açık Hava Müzesi ziyareti

Baykal Gölü

 • Baykal Gölü kıyısında gezinti ve köy ziyareti
 • Baykal Gölü’nde tekne turu

Ulan Ude

 • Tarihi Ahşap Evler turu

Ulan Bator

 • Göktürk Yazıtları: Tonyukuk Anıtı ziyareti
 • Choijin-Lama Tapınağı ziyareti
 • Gandan Manastırı ziyareti
 • At gösterisi de dâhil olan Moğol Alpleri ziyareti

Erlian

 • Yerel pazar ziyareti

Pekin

 • Panoramik şehir turu
 • Cennet Tağınağı ve Tiananmem Meydanı ziyareti
 • Çin Seddi ve Ming Hanedanlığı Kralları’nın Mezarları ziyareti
 • Yasak Şehir ziyareti

Mutfak spesiyalleri

 • Pekin Ördeği
 • Havyar ve votka tadımı
 • Baykal Gölü’nde piknik
 • Trende özel Çar Ziyafeti
 • Moğol Yemekleri
 • Sütte terbiye edilmiş kuzu eti ve kımız
 • Rus Çayı sunumu

Fiyatlar: (1 euro= 2.77 TL)

Kompartıman Tipleri

Fiyatlar

1.Kategori: Standart – kişi başı (Dört kişilik kompartıman)

6200,00 €

Dört kişilik kompartımanda 3 kişi seyahat farkı (kişi başı)

846,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

435,00 €

2.Kategori: Standart Plus – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

7445,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

1425,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

505,00 €

2a.Kategori: Standart Plus - Superior – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

7855,00 €

2b.Kategori: Standart Plus - Superior Plus – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

8225,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı (Superior ve Superior Plus)

1645,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı (Superior ve Superior Plus)

505,00 €

3.Kategori: Nostalgic Comfort – kişi başı
(çift kişilik kompartıman)

9430,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

3015,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

505,00 €

4.Kategori: Bolshoi – kişi başı
(çift kişilik kompartıman)

11380,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

4360,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

1045,00 €

5.Kategori: Bolshoi Platinum – kişi başı
(çift kişilik kompartıman)

13.635,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

5140,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

1045,00 €

Fiyata dâhil hizmetler:

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • THY ile İstanbul-Moskova ve Pekin – İstanbul uçak biletleri
 • THY servis bedeli
 • Havalimanı vergileri
 • Moskova – Erlian arası özel trende, tercih edilen kompartımanda konaklama
 • Erlian – Pekin arasında konforlu kompartımanlarda konaklama.
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Baykal Gölü’nde iki fotoğraf molası
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm Transferler
 • Müze giriş ücretleri
 • Tüm istasyonlarda bagaj taşıma hizmetleri
 • Kahvaltı (14 adet)
 • Öğle yemekleri (14 adet)
 • Akşam yemekleri (13 adet)
 • Havyar ve votka tadımı
 • Tur boyunca trende bölge hakkında seminerler
 • Doktor refakati (Moskova hududundan Çin hududuna)
 • Trende duş hizmeti
 • Oteller: Moskova 5*,1 gece; İrkutsk 3* suit oda 1 gece; Ulan Bator 4*, 1 gece; Pekin 5*, 3 gece konaklama
 • İstasyonlarda; geleneksel ekmek, tuz ve balalayka müziği ile karşılama

Fiyata dâhil olmayanlar:

 • Seyahat sağlık sigortası 100.-Eu (65 yaşa kadar)
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Çin vizesi 120.-Eu  (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • Moğolistan vizesi 75.-Eu (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • Şehir vergileri 135,00 €
 • Tren personeli ve yerel rehber bahşişleri
 • Kişisel harcamalar

 

Bizim Hizmetlerimiz – Sizin Avantajlarınız

 • Transsibirya hattında, Alman TÜV kalite sertifikalı, tek özel tren ile seyahat etme ayrıcalığı
 • Rusya ve Sibirya içlerini, Moğolistan ve Çin’i tek bir destansı turda görebilme farkı
 • Zarafet ile iç dekorasyonu yapılmış restoran vagonda, nazik garsonlar tarafından servis edilen nefis yerel mutfak ve içecekler.
 • Tam pansiyon bir gezi
 • 20’den fazla gezi ve yerel performans gösterileri
 • Üstün Türkçe rehberlik hizmeti, yerel rehberler, tur direktörleri, bölge hakkında engin tecrübe
 • Tüm istasyonlarda bagaj taşıma servisi
 • Tur öncesi özel basılı dokümanlar, kitaplar  

Özel Trenimizin Kompartımanları: Erlian’daki Çin-Moğolistan hududundan Moskova’ya kadar olan bölümde Özel Treninizde beş farklı kategoride kompartıman bulunmaktadır. Bütçeye uygun Standart kategori’den, en iyi konfor olanaklarına sahip Bolshoi Platinum’a kadar beş farklı kategoriden birini seçebilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, tüm kompartıman seçenekleri Türkiye’deki yataklı kompartımanlarından iki kat daha büyüktür. 

STANDART KATEGORİ Standart Kategori’de her vagonda dörder kişilik dokuz kompartıman vardır. Sağ ve soldaki ikişer katta 70 x 190 cm’lik yataklar bulunmaktadır. Pencerenin altında bir masa yer almaktadır. Vagonun her iki sonunda  tuvalet ve lavabo yer almaktadır. 

STANDART  PLUS KATEGORİ Standart Plus kategorisinde her vagonda 9 kompartıman vardır. Bir kompartıman 2 misafir tarafından paylaşılmaktadır. Yataklar 70’e190 cmolarak birbirine yüz yüze bakacak şekilde düzenlenmiştir. Pencerenin altında bir de masa bulunmaktadır. Ortak lavabo ve tuvalet her bir vagonun sonunda bulunmaktadır. Her ikinci vagonda bir duş bulunmaktadır.

Kompartıman ölçüleri:
Kompartıman yüksekliği: 255 cm
Kompartıman derinliği: 190 cm
Kompartıman genişliği:255 cm

Yatak uzunluğu: 190 cm
Yatak genişliği: 70 cm
İki yatak arasındaki boşluk:42 cm

Yatak altındaki bagaj yeri: yükseklik 36 cm; genişlik 47 cm; derinlik 95 cm
Kapı üzerindeki bagaj yeri: yükseklik32 cm; genişlik159 cm; derinlik 68 cm

NOSTALJİK CONFORT KOMPARTIMANLARI Eğer politbüro yöneticileri gibi seyahat etmek istersiniz Nostaljik kategori bölümü size en uygun olanıdır. Yeni olarak dizayn edilmiş olan bu kategorimizde vagonlar nostaljik bir şekilde döşenmiş ve modern konfor sağlanmıştır. Sovyet liderleri gibi kendinizi evinizde hissedecek ve bu ambiyans içinde 21.yy’ın rahatlığıyla seyahat edeceksiniz. Her biri seyyar lüks hotel odaları olan kompartımanlarda 80’e 185cm lik iki geniş yatak ve özellikle değişebilen manzarayı izleyebilmek için bir koltuk bulunmaktadır. İki kompartıman bir ortak banyoyu kullanmakta ve her iki kompartımanın arasında bir lavabo bulunmaktadır. Tüm bölümlerde (110 ve 220 volt) prizler bulunmaktadır. Ayrıca Sigara içinler için her vagonun sonunda sigara içme bölümü bulunmaktadır.

Kompartıman ölçüleri:

Yatak uzunluğu: 187 cm
Yatak genişliği:80 cm

Kapı üzerindeki bagaj yeri: genişlik160 cm; yükseklik30 cm; derinlik60 cm

Koridor genişliği: 85cm
Koridor yüksekliği: 207 cm

BOLSHOI BÖLÜM Transsibirya Ekspresi trenimizde Balshoi bölümünde mümkün olan en mükemmel rahatlığın tadını çıkartacaksınız. Odalarda 1,10m-1,90 mbüyüklüğünde olan iki yatakla mevcuttur ve gerektiğinde iki kişi içinde kullanılabilmektedir. Bunun yanında kompartımanda konforlu bir oturma yeri geniş bir masa ve bir gardırop bulunmaktadır. Kompartımanın ayrıcalığı, ayrı bir bölümde olan banyosunda yıkama lavobası, Wc ve duş’un haricinde kişisel eşyalarınızı koymak için yeterli miktarda boş yer de bulunmaktadır. Bolshoi vagonunda sadece 6 kompartıman bulunmaktadır. Sadece seçkin 12 misafir tüm vagonu kullanma hakkına erişecektir. Bolshoi’de misafirler kendileri Moskova ve Pekin turundaymışçasına Lüks otellerde konaklarmış gibi kendilerini rahat hissedecektirler.

Kompartıman ölçüleri:

Kompartıman yüksekliği: 255 cm                        Kompartıman derinliği: 205 cm
Kompartıman genişliği:269 cm

Birinci yatak uzunluğu: 187 cm               Birinci yatak genişliği: 110 cm
İkinci yatak uzunluğu: 176 cm                 İkinci yatak genişliği:80 cm

Küçük gardırop: genişlik 35 cm; yükseklik 46 cm; derinlik 85 cm
Büyük gardırop: genişlik 35 cm: yükseklik158 cm; derinlik85 cm

Kapı üzerindeki bagaj yeri: genişlik118 cm; yükseklik22 cm; derinlik 207 cm

BOLSHOI PLATINUM Bu kategori Trans Sibirya Treni’nin en konforlu kompartımanlarıdır. Her kompartıman 7,15 m²’dir ve tam teşekküllü bir banyosu vardır. Bu kompartımanlardan sadece 5 adet vardır.   

Türkçe English

Site İçi Arama

 

charter

Bizi Facebookta takip edin.

empressPulmann Empress  ile
Baltık Başkentleri
FLASH PROMOSYON
07 haziran, 698 Euro

© Copyright 2006 Magidos Tur Antalya
Powered by: interAnaliz     Valid CSS | XHTML